Jdi na obsah Jdi na menu
 


Relaxační Čchi-kung - OD ZÁŘÍ KAŽDÝ ČTVRTEK

yi-jin-jing.jpg

 

Relaxační Čchi-kung

Čchi-kung (Qi Gong) se řadí k tradičnímu čínskému cvičení s hlubokými historickými kořeny. Patří mezi nejstarší léčebné taoistické praktiky. Jde o sestavy cviků podporující vnitřní cirkulaci energie Qi (čchi) v těle a tělesných orgánech.
Opakovanou praxí dosáhneme mentální i tělesné rovnováhy (harmonie Yin a Yang). Čchi-kung je specifická praxe pro dosažení dlouhověkosti a celkově silnějšího, výkonnějšího těla a jeho harmonizace s myslí. Větší vnitřní uvědomění a hlubší tělesná komunikace může také pomoci praktikujícím najít jejich individuální silné a slabé stránky, rozvíjet životní cíle, naučit se společně trénovat tělo a mysl. V důsledku tohoto sladění (harmonizace) zjistíme, že tělo je poté zdravější, se silnější imunitou a pevným základem pro další život.

Pravidelnou praxí základních principů čchi-kung dosáhneme vnitřního ztišení (vyprázdnění své mysli od všech podnětů), harmonizujeme svou psychiku v duchu taoistického principu „klidná mysl, aktivní tělo“.

  • Tělo je harmonizováno za účelem dokonalého uvolnění, aby energie čchi a krev v něm mohly volně proudit.
  • Harmonizace dechu slouží ke zklidnění a zesílení toku čchi.
  • Dýchání bývá většinu spontánní a neřízené, ponechané volnému toku (někdy praktikujeme i tzv. řízené dýchání)


Každá lekce Relaxační čchi-kung obsahuje: rozcvičku, pozice strečové s důrazem na výdrž a hluboký dech, pohybové sekvence zaměřené na posílení těla i duševní rovnováhy, zklidnění a relaxaci. (sestavy používané v rámci našich lekcí: základní pohybová, harmonizace 5 elementů, Ba Duan Jin)

Relaxační čchi-kung praktikujeme ideálně pravidelně, abychom své tělo pravidelně a postupně trénovali a budovali v něm jeho sílu a potenciál – každý čtvrtek od 20,00 hod. – viz rozpis cvičebních hodin.

Cvičíme v pohodlné cvičební obuvi či bez, v pohodlném oblečení.

Každý, komu není jeho tělo lhostejné, je srdečně na lekce zván.

Hanka Mandrysz, lektorka Čchi-kung
Dotazy či podněty ke cvičení – email: info@hama-studio.cz